Jak dobrać plecak dla dziecka?

Twoja pociecha wybiera się do szkoły? Musisz zaopatrzyć ją w odpowiedni asortyment! Każde dziecko potrzebuje odpowiednich książek, zeszytów, przyborów do pisania i rysowania, jednak żeby zabrać to wszystko za jednym zamachem potrzebuje najbardziej istotnego elementu – plecaka!

Musisz wiedzieć, że wybierając odpowiedni plecak dla dziecka trzeba wziąć pod uwagę to, czego Twoja pociecha aktualnie potrzebuje. Należy dowiedzieć się, ile rzeczy będzie musiała nosić do szkoły – w końcu mały plecak nie pomieści dużej ilości książek, tak samo niepotrzebny będzie duży plecak, kiedy Twoja pociecha będzie przenosiła zaledwie kilka zeszytów.

Twoje dziecko korzysta z laptopa lub tabletu jako pomocy dydaktycznej? Plecak z odpowiednią kieszenią sprawdzi się świetnie. Twój potomek często jeździ na różne wycieczki? Warto cały czas mieć na uwadze fakt, że zazwyczaj dzieci muszą przenosić bardzo duże ciężary, dlatego obowiązkowym elementem plecaka powinna być oddychająca pianka na tylnej części, przez co kręgosłup pociechy będzie mniej narażony na szkodliwe skutki noszenia książek.

Jeżeli zdajesz sobie sprawę, że plecak Twojej pociechy jest zawsze ciężki – zastanów się nad zakupem modelu wyposażonego w kółka. Dzięki temu plecy Twojego dziecka będą znacznie mniej nadwyrężane. Pamiętaj jednak, że to dobre rozwiązanie wyłącznie wtedy, kiedy z tej funkcji dziecko będzie faktycznie korzystać, ponieważ stelaż oraz kółka swoje już ważą, dlatego dobrze przed zakupami zrobić wywiad z pociechą. Dobrze sprawdzą się również modele z bocznymi kieszeniami na butelkę, dzięki czemu Twoje dziecko z łatwością sięgnie po wodę lub inny napój.

Niezwykły design!

Nie można zapominać oczywiście o designie, ponieważ jest on niezwykle istotny, zwłaszcza dla dziecka, ponieważ można powiedzieć, że plecak jest pewnego rodzaju wizytówką dla malucha! To z nim będzie codziennie przemierzać szkolne korytarze. Z tego względu dobrze jest obserwować pociechę i wiedzieć, co jej się podoba. Twoja córka jest miłośniczką kwiatów? Świetnym wyborem będzie zakup plecaka z motywem florystycznym. Jest to ostatnimi czasy rozwiązanie modne, a przy tym cieszy oko.

Twój syn jest fanem sportu? Dobrym rozwiązaniem będzie zakup plecaka z motywem gry w piłkę nożną, koszykówki etc. Natomiast starsze dziecko świetnie będzie się czuło z plecakiem o minimalistycznych wzorach, na przykład czarnym plecakiem dla dziecka w kropki, trójkąty i inne proste figury geometryczne.

Warto również zaznaczyć, że plecaki jednokolorowe zawsze będą popularne i nie zapowiada się, aby miały wyjść z mody.